Trygg netthandel
Industriprodukter
77 00 35 35
Mine sider
Mine sider
Registrer
Logg inn
Søkeresultat
Avbryt
Produktoversikt
Sesong
Outlet
Service / Kontroller
Merker
Trygg netthandel
Industriprodukter
Meny
Logg inn
Registrer
Mine sider
Mine sider
Registrer
Logg inn
Tilbake til menyen
Få med deg Workx messa 27.08.2026
Milwaukee
MILWAUKEE HULLSAG BIMETALL
Produktnr.:
MIL4956
1
Kjøp
Du må logge inn for å kjøpe produktet.
Logg inn her
Lager
Velg variant
Legg i handleliste
HOLE DOZER™ bimetall hullsager
Egenskaper
Cutting edge technology for maximum productivity.
Tanndesign. Et variabelt tanndesign med 3,5 tann pr 2,5 cm og en positiv tannvinkel på 10° gir følgende fordeler: Raskere og mer aggressiv saging. Forbedret varmespredning sørger for at tennene holder seg skarpere lenger, og dypere kurver på tennene betyr raskere sponavledning og dermed færre blokkeringer og mindre varme. Spesialformede tenner betyr mindre tendens til fasthenging i tynne materialer. Tennene er bøyd ut til sidene for å forhindre binding og friksjon. Krever lavere trykk – kombinasjonen av en aggressiv tanngeometri og god sponavledning, betyr at bare et minimalt trykk er nødvendig for å bore.
Tannmateriale. Hullsagens område hvor tennene er plassert er laget av Matrix II høyhastighetsstål av høyeste kvalitet og inneholder 8 % kobolt. Dermed beholdes hullsagens hardhet, selv under høy varmepåvirkning, som for eksempel ved boring i metall. Bimetall konstruksjon – HSS ståltenner er lasersveiset inn i en lavt legert stålkropp. Tennene er så vakuum-herdede til 65 HRC ved en temperatur på 600° C for å gi dem maksimal holdbarhed og levetid. Den gode holdbarheten av Matrix II stål gjør disse hullsagene ideelle til boring i harde materialer som rustfritt stål og syremotstandsdyktige ståltyper i tillegg til myke materialer som tre.
Hullsagkroppen. 1,27 mm tykt stål – Solid og holder sin form men har også innebygget elastisitet. Effektiv bordybde er 41 mm
Ryggplaten. Bakplatene er fremstilt av tykt stål som sikrer at hullene ikke utvides med tiden. Ryggplaten er laget av 5 mm tykt stål som sikrer at sagen holder formen. Tykk rygg gir styrke og stivhet som minimerer vibrasjonene.
Spor i hullsagen gjør det enkelt å fjerne pluggen
Bruksområder. Avanserte produksjonsteknikker sikrer høy rotasjonspresisjon, hvilket gjør hullsagene passende til bruk med både hånd og søylebor (bare manuell mating)
Hullsagsortimentet er perfekt for arbeid i alle typer materiale: - Stål opp til 1000 N/mm² strength - Rustritt stål og støpejern - Ikke jernholdige materialer - aluminium - tre - MDF - gips - Sandwich materialer - PVC.
Relaterte produkter
0
Skyddsglasögon EL844 klar
0
Uvex Vernebrille Ultrasonic Klar
0
3M Overbriller i 2800-serien, ripebestandig, klar linse
0
Skyddshuva SR-345
0
3M tettsittende vernebriller forseglet, ripebestandig
0
3M Goggle Gear 500 tettsittende vernebriller antidugg